Export identických bodů na nichž není kresba VFK

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Export identických bodů na nichž není kresba VFK

Příspěvek od admin » 26 led 2011 16:56

Dělám GP v mapě 1 : 2880... když ho dodělám, vytvářím .vfk, který posílám na katastr.
.vfk dělám normálně (aspoň si to myslím)... vyplním si výměry parcel v novém stavu a natahám nové čáry.... vytvořím .vfk a pošlu. Oni po mně chtějí, aby když si naimportují moje .vfk, aby v něm měli i identické a kontrolní body... a já to prostě neumím... jak docílím toho, aby tam měli volně ještě tadyty požadovaný body???????
Jsou dva způsoby jak docílit aby se do exportovaného VFK dostaly body, na kterých není navázaná žádná kresba nových nebo rušených prvků ISKN.

1) V dialogu "Export do VFK" je přepínač v rámečku "Body" - "Exportovat body zadaných ZPMZ". Pokud je tedy v rámečku "ZPMZ geometrického plánu" naplněno nějaké číslo ZPMZ pak v případě nastaveného přepínače "Exportovat body zadaných ZPMZ" jsou všechny body toho ZPMZ exportovány do VFK.
Lze tam ještě nastavit přepínač zda se mají odfiltrovat stanoviska případně zda se z těch bodů ZPMZ mají exportovat jen vybrané body.

U nás to praktikujeme tak, že máme pro export do VFK samostatný výkres v měřítku 1:1000 a v něm necháme jen ty body, které se mají exportovat do VFK a pouze se nastaví přepínač "Exportovat body zadaných ZPMZ".

2) Druhý způsob je podle mne pro velké GP jednodušší a hlavně je nutný v případě pokud jsou např. identické body číslované v nějakém jiném ZPMZ než je přidělené. (Typicky lokality KMD). V Geusu je funkce v menu "Body" - "Označit vybrané pro doplnění polohy do VFK". Tato funkce na vybrané body umístí značku "bod pro doplnění souřadnice polohy". Program pak tyto body exportuje do VFK bez ohledu na číslo jejich ZPMZ. (V dialogu "Export do VFK" je třeba mít nastavený přepínač "Exportovat body se značkou..." ale ten by měl být pořád nastavený tak jej asi v příštím sestavení zruším). Tu značku "bod pro doplnění souřadnice polohy" můžeš na ty potřebné body umístit standartním způsobem umisťování značek. Doporučuji vytvořit si na to nějaký styl. My ji dáváme do nějaké pomocné vrstvy, která se pro tisk vypíná.

Připomínám, že je možnost použít přepínač "Vytvářet textový soubor exportovaných bodů" ve kterém si každý může prohlédnout jaké body jsou v exportovaném VFK uvedeny. (Ono přímo v tom VFK to také není takový problém najít, jedná se o bloky SOBR a SPOL).

Odpovědět