Programové přídání značek

Odpovědět
Uživatelský avatar
JardaK
Technická podpora
Příspěvky: 130
Registrován: 24 led 2011 16:08
Kontaktovat uživatele:

Programové přídání značek

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:27

chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo možné přidat značky do Geusu? Přidání značek by mělo umožnit použít Geus na přípravu zpracování zaměření vodovodu a kanalizace ve směrnici VaK Mladá Boleslav. Značky musi udržet jméno a vrstvu při převodu do *.DGN/*DXF. V jakém formátu by měli být značky pripraveny?
S pozdravem, T. Fryml
Re: Programové přídání značek od Martin Forejt z 24.6.2009 10:19:56
Pro přesné zodpovězení dotazu bychom potřebovali mnohem více informací.
Obecně lze říci, že pro tento účel není program GEUS příliš vhodný. Pokud ho někdo pro tento účel používá, tak téměř vždy jako přípravný program, kde někdo vše v GEUSu připraví, nakreslí, pospojuje, apod., ale pak to stejně předá do dalšího programu (Microstation, Kokeš...), kde to nějaký zkušený operátor dodělá a upraví (třeba i téměř automaticky pomocí nějakých maker a nadstaveb). Dokonce toto já považuji za ideální postup, protože běžný uživatel se nemusí učit obecné CAD programy a ušetří se i za licence drahých obecných CAD programů, kdy je pak stačí mít instalované na počítači jednoho velmi zkušeného operátora nebo lze využít služeb nějaké spřátelené firmy, která obecný CAD program vlastní a umí s ním dobře a rychle pracovat.

Abychom mohli říci, jak by měla pro tento účel vypadat značka v GEUSu, museli bychom nejdříve podrobně nastudovat směrnici konkrétníhoo odběratele, protože mapové značky mohou být i v Microstationu zaznamenány různým způsobem. Tedy je klidně možné, že značky dle požadavků odběratele nelze například pomocí formátu DXF vůbec přenést a je nutné použít přímo DGN, ale zde je pak otázka verze souboru DGN, protože program GEUS umí exportovat jen do DGN V7 a verzi V8 zatím neumí (i když se na ní už pracuje).

Odpovědět