Tisk souboru *.plt

Odpovědět
Uživatelský avatar
JardaK
Technická podpora
Příspěvky: 130
Registrován: 24 led 2011 16:08
Kontaktovat uživatele:

Tisk souboru *.plt

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:25

Prosíme o radu jakým způsobem vytisknout výkres ze souboru *.plt na plotru který je zapojen do sítě. Počítače které jsou s nim v síti nemají již paralelní port, takže nelze na ně pro tuto možnost nainstalovat GEUS15 a tisknou přimo z GEUSu a obejít tisk ze souboru. Barevné tisky tiskneme u firmy s kterou spolupracujeme na zakázkách.
Re: Tisk souboru *.plt od Martin Forejt z 3.3.2009 10:39:03
Nevím, zda jsem úplně pochopil, co přesně požadujete, ale zkusím odpovědět. Každopádně se jedná o akce související pouze s Windows:

1. Pokud se ptáte jak dostat soubor PLT zaslaný například mailem do plotru, tak by mělo stačit soubor zkopírovat na příslušný port: například z příkazové řádky Total Commanderu (nebo i vlastního "Příkazového řádku" Windows) příkazem COPY TEST.PLT LPT1

2. Pokud chcete tisknout přímo z GEUSu přes počítačovou síť, tak i na počítačích s Windows XP lze přesměrovat port LPT na jiný počítač v síti, i když sám počítač fyzicky port LPT nemá. Musí se však použít "Příkazový řádek" a použít například příkaz:

net use lpt1: \\martinf\hplj5p /persistent:yes

Podrobnější popis příkazu získáte v "Příkazovém řádku" zadáním "net use /?". Přepínač "persistent" zajistí, že přesměrování bude trvalé i po restartování počítače. Výše uvedený příklad však předpokládá, že na počítači nazvaném "martinf" je nainstalovaná a sdílená tiskárna/plotr s názvem "hplj5". Plotr lze totiž do Windows nainstalovat a sdílet stejně jako běžné tiskárny. V GEUSu by pak mělo stačit tisknout přímo na port LPT1. Drivery pro starší plory by měly být součástí přímo Windows, ale budou pravděpodobně vyžadovat "ruční" instalaci,

Pro oba případy je samozřejmě nutné, aby plotr měl zabudovaný jazyk HP/GL2. Postup pro plotr bez HP/GL je stejný jako běžných tiskáren a vytvoření souboru pro přenos je pak záležitostí nastavení driveru tiskárny/plotru.

Odpovědět