geus a jiny OS

Odpovědět
JardaK

geus a jiny OS

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:18

1) je možné instalovat geus na jiný operační systém, než Windows? Mam na mysli Mac či Linux.
2) Pro jaké windows je geus kompatibilní? Na www stránkách je pouze windows verze, ale neni uvedeno pro které. Poběží tedy geus korektne ma 3.11, W95, W98, W2000, XP-home, XP-profesional, Vista?

Re: geus a jiny OS od Martin Forejt z 14.2.2008 17:08:40
GEUS není obecně možné spustit na jiném operačním systému, než jsou Windows. V Linuxu sice existují nějaké emulátory prostředí Windows, nicméně jsme tuto možnost nikdy netestovali a ani nevíme, že by to někdo zkoušel. Pokud vím, výkon těchto emulátorů není dostatečný ani pro méně náročné aplikace, než je GEUS.

GEUS by měl v zásadě fungovat na libovolných 32/64-bitových Windows. Tedy na Windows 3.11 určitě nepoběží (lze použít pouze DOS verzi 8.0). Windows 95 již nepodporujeme, asi by už byl problém s drivery pro HW klíče HASP. Na Windows 98SE ještě program testujeme, nicméně jeho funkčnost je již mírně omezená proti Windows 2000, XP, Vista. Doporučeným systémem jsou Windows XP libovolné verze. Na Windows Vista je program plně funkční, program však není pro Visty ještě plně optimalizován, některé funkce programu GEUS tedy vyžadují jistý administrátoský zásah do Windows Vista. Viz FAQ v této diskusi, téma "GEUS a VFK".

Odpovědět