barva pozadí

Odpovědět
JardaK

barva pozadí

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:02

nevyhovuje mi standardní šedivá barva pozadí v grafice, jelikož jsem zvyklý pracovat v AutoCadu a Microstationu, kde je barva pozadí černá. Ocenil jsem, že se v Geusu dá barva pozadí libovolně nastavit, jenže já bych přece jen nejraději tu černou. Háček spočívá v tom, že standardní barva čísel bodů je v grafice také černá, takže se to snažím obejít tím, že si čísla bodů přebarvuji na jinou barvu. Je to ale velmi nešikovné, protože kdykoli vypočtu další bod, v grafice se objeví znovu černou barvou. Zkoumal jsem, jestli se barva čísel bodů nedá v nějakém menu nastavit, ale marně. Ctěl bych se proto zeptat, zda je možné v nějakém menu barvu čísel bodů nastavit, případně jestli by bylo možné toto zahrnout do některého z dalších updatů.
Děkuji Ing. Jiří Pastyřík
Re: barva pozadí od Jan Houška z 22.2.2007 14:32:33
Dobrý den, barvy se nastavují v menu Nastavení - Barvy... V dialogu lze i načíst předdefinované nastavení s černým pozadím a body jsou pak zobrazovány bílou nebo šedivou barvou podle načtené definice. (např. soubor "CernePozadi.col") Žádné ruční přebarvování bodů se při tom neprovádí.

Odpovědět