obsahuje DXF i souřadnice?

Odpovědět
JardaK

obsahuje DXF i souřadnice?

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:00

Exportuji vykres do DXF. Při kontrolnim importu prave vytvoreneho DXF se mi zobrazí pouze kresba, ale seznam souřadnic je prázdný. Je to tak v pořádku?
Řeším to tak, že krom DXF exportuji i seznam souřadnit v TXT. Toto řešení se nelíbí zákazníkům a tvrdí, že se jim zobrazí pouze kresba, ale seznam souřadnic je prázdný. Zákízni používaí programy typu AutoCAD a Microstation - tito zákaznící tvrdí, že nemohou naimportovat TXT do vykresu. Chtějí po mě jeden soubor (tj. DXF). Lze to? Jak?

Doufám, že m i poradíte.
S pozdravem,
Ing. Himmer
Re: obsahuje DXF i souřadnice? od Jaroslav Krulík z 5.2.2007 11:15:34
Export výkresu do souboru ve formátu DXF obsahuje i souřadnice bodů a pokud je zvolen reálný režim tak i jejich čísla, popř. také výšky. Pokud nejsou pojmenovány vrstvy, tak jsou body (v prostředí AutoCADu zobrazené jako tečky - typ point) umístěny ve vrstvě 18, čísla ve vrstvě 19 a výšky ve vrstvě 20. Kontrolní import do grafiky programu Geus zobrazí body jako kresbu tečky, ale je možné využít funkci import DXF spec. v níž si navolíte jak se má prvek POINT (bod) zobrazit. Můžete např. nechat body zobrazit značkou pomocný měřický bod. V každém případě je nutnou podmínkou, aby byly tyto vrstvy při exportu zapnuté.
Do seznamu souřadnic body ze souboru DXF načíst nelze.
Je možné při importu souboru DXF ve funkci import DXF spec. nastavit zobrazení prvku POINT (bod) jako linie nulové délky, následně spustit funkci Menu - Pomůcky - Kontroly - Základní - Linie nulové délky. Funkce Vám vybere všechny linie nulové délky a nabídne je ke smazání. Smazání odmítnete. Dále zvolíte funkci Menu - Body - Umístit body na vybrané linie .. a tato funkce Vám vygeneruje (NEOBNOVÍ) nové body v souřadnicích původních exportovaných bodů. Výšky ovšem budou nulové resp. všechny stejné jak jsou nastaveny. Pokud ale požadujete původní seznam souřadnic, je nutné zároveň vyexportovat seznam souřadnic do souboru txt.

Odpovědět