Geus: VFK + DXF

Odpovědět
Uživatelský avatar
JardaK
Technická podpora
Příspěvky: 130
Registrován: 24 led 2011 16:08
Kontaktovat uživatele:

Geus: VFK + DXF

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 12:57

VÝŘEZ z DKM ve formátu VFK doplním kresbou a exportuji v DXF pro zákazníka. Dle informací zákazníka se mu načte pouze mnou vytvořená kresba, mapa DKM se mu nezobrazí.
Jak exportovat aby se zákazníkovi zobrazil výkres i s podkladem DKM?

Děkuji
Re: Geus: VFK + DXF od Jan Houška z 1.11.2006 08:59:01
Dobrý den, předpokládám že jste z VFK importoval s volbou "import pro tvorbu GP" a mapu DKM máte tedy v připojeném referenčním výkresu. Jméno toho výkresu obsahuje na konci řetězec "_KM". Geus exportuje DXF pouze z aktivního výkresu a připojených referenčních výkresů si nevšímá. Pro export mapy je třeba otevřít ref. výkres jako aktivní výkres a pak provést export do DXF. Zákazník tedy obdrží dva DXF výkresy. Pokud potřebujete mít jen jeden DXF soubor tak se musí data obou výkresů spojit do jednoho. Např. funkcí Soubor - Připojit výkres. Pozor ale na duplicity prvků - takto spojované výkresy by neměly obsahovat totožné prvky.
Než se předají data zákazníkovi je dobré si obsah DXF souboru prohlédnout buď v nějaké prohlížečce, nebo přímo lze DXF zpětně importovat do prázdného výkresu Geusu.
Re: Geus: VFK + DXF od Jaroslav Krulík z 1.11.2006 09:22:33
Dobrý den,
při importu souboru VFK do grafiky programu Geus se kresba DKM uloží do referenčního výkresu, který se automaticky otevře. Do hlavního výkresu se "dostanou" pouze body. Je to z toho důvodu, že platný stav katastrální mapy nelze měnit ale pouze aktualizovat. Při exportu do dxf se exportují všechny prvky v hlavním výkresu. Pokud tedy chcete exportovat i některé nebo všechny prvky z referenčního výkresu je nutné tyto prvky nejprve zkopírovat do hlavního výkresu. Nejjednodušší způsob jak to provést je spustit okno pro hromadný výběr prvků, v něm zaškrtnout volbu Referenční výkresy, zvolit které prvky se mají vybírat a myší vybrat oblast výběru prvků. Funkcí kopírovat pak tyto prvky zkopírujete do hlavního výkresu. Je výhodné mít při kopírování zvolen dochytávací režim např. na body - pak při kopírování jen dvakrát kliknete na stejný (libovolný) bod. Tím je zaručeno, že se kresba zkopíruje na stejné souřadnice.
S pozdravem
Jaroslav Krulík - technická podpora GEUS ware s.r.o.

Odpovědět