parcely na GP pro upřesnění hranice

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

parcely na GP pro upřesnění hranice

Příspěvek od admin » 31 led 2011 15:55

Geometr zatím neumožňuje zadat parcely, které je nutno mít jen v tabulce GP pro upřesnění vlastnické hranice. Tento problém nastává ve chvíli, kdy vytváříme GP na rozdělení a současně i zpřesnění hranice. Ve výpočtu výměr potřebuji mít jen parcely, kterých se týká dělení, ale ve výkazu výměr i parcely okolní, kterých se týká zpřesnění hranice. Zatím toto řešíme editací výkazu výměr nebo vytištěním výpočtu, pak přidáním parcel a vytištěním výkazu. Je to velmi nepraktické.
Navrhovali jsme přidání volby "parcela pro upřesnění" k parcelám dosavadního stavu, ta by se automaticky kopírovala do nového stavu včetně výměry a druhu pozemku a do výpočtu výměr by nevstupovala. Zatím bez odezvy.
Jaký s tím mají ostatní uživatelé zkušenosti?

K.Baginová


Re: parcely na GP pro upřesnění hranice od Petr Neužil z 27.11.2009 00:04:17 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
GP pro průběh vytyčené nebo upřeněné hranice obsahuje v porovnání se stavem evidence právních vztahů pouze číslo vlastnictví - to je ve vyhlášce v §78 odst.2e). Toto bude v příštím update programu řešeno - v současné době probíhá testování. Omlouvám se že to trvá tak dlouho.

O tom že by tyto parcely neměly být ve výpočtu výměr jsem však ve vyhlášce nic nenašel, dle mého názoru musí odpovídat součet výměr ve výpočťáku a ve výkazu, a tam se uvádějí i v dosavadním i v novém stavu.

Pokud se jedná o Vámi uváděnou GP s kombinací dělení a zpřesnění, tak např. ve vzoru 18.2 jsou výměry u všech parcel,
vypadá to že výše uvedený odstavec lze aplikovat pouze pokud se jedná pouze o čistě průběh vytyčené nebo upřesněné hranice.

Zkušenosti ostatních uživatelů by mě rovněž zajímaly, protože zatím se kromě Vás ozval pouze jeden (jednalo se pouze o problém s výkazem, ne s výpočtem výměr) a ten pak psal že se s KP dohodli že vhledem k výše uvedeným nejasnostem bude výměry a LV v porovnání uvádět vždy, protože lepší je více údajů než méně. Stejnou zkušenost mám i já na místním KP.Re: Re: parcely na GP pro upřesnění hranice od Kateřina Baginová z 27.11.2009 14:36:27 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Máte pravdu, jako vždy je vyhláška neúplná a rozporná. Příloha 18.2 je v rozporu s přílohou 18.5 co se týká uvádění parcelních čísel a výměr do porovnání. Ale v příloze 17.16 je uvedeno, že parcelní čísla a výměry se v porovnání uvádí jen u nově oddělovaných parcel.
Ke kombinaci GP na rozdělení (doplnění parcel ZE) i zpřesnění dochází prakticky pořád, neboť jak řekl Nedvídek - "bod na dosavadní vlastnické hranici je nutno vytyčit s plnou parádou tj. souhlasným prohlášením".
Na KP Benešov vyžadují variantu sousední parcely uvádět jen ve výkazu a v porovnání jen LV, do výpočtu výměr je nezahrnovat.

Budeme se těšit na novou verzi.

K.B.


Re: Re: Re: parcely na GP pro upřesnění hranice od Petr Neužil z 27.12.2009 16:26:09 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Nová verze byla zveřejněna 16.12.


Re: Re: Re: Re: parcely na GP pro upřesnění hranice od Kateřina Baginová z 11.2.2010 15:09:36 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dnes jsme vyzkoušeli novou verzi, ale LV se ve výkazu výměr nevypíše. Vypíše se dosavadní stav a nový stav, ale LV tam chybí. Vyzkoušela jsem variantu, kdy je parcela zadaná jen v dosavadním a novém stavu i variantu, kdy je zadaná i v dílech, ale z obou vychází stejný výsledek. LV tam vypsané není.
Prosím prověřte to.

Děkuji KB

Re: parcely na GP pro upřesnění hranice od Petr Neužil z 11.2.2010 16:09:09 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Pošlete mi prosím na geometr@geus.cz příslušná data *.GTR, případně i upravené výsledky *.VSL jak by to mělo být dle Vás správně.
My funkci bez problémů používáme, zkusím zjistit v čem je problém.

Odpovědět