Výměra určená z bodů v JTSk, ale s kódem kvality 8.

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Výměra určená z bodů v JTSk, ale s kódem kvality 8.

Příspěvek od admin » 31 led 2011 15:54

Dobrý den,
dnes jsem narazil na problém na katastrální pracovišti ve Frýdku-Místku, že mi vrátili geometrický plán, kde jsem dělil pozemek na 4 části, z nichž jedna šla spočítat ze souřadnic JTSK, většina bodů měla ale kód kvality 8.
Při výpočtu výměr v programu Geometr se výměra nezachovala, ale vyrovnala (spolu s dalšími díly parcel do celkové původní výměry).
Na katastru s tím nesouhlasí a tvrdí, že to je chybně.
Chtěl bych se zeptat na váš názor a když tak to v softwaru Geometru opravit.
Díky
Josef Rožnovský


Re: Výměra určená z bodů v JTSk, ale s kódem kvality 8. od Petr Neužil z 4.9.2009 09:04:43 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dle §77 odst.2c) se tyto výměry označí kódem 0 a mají přednost před kontrolní výměrou určenou dle bodu d) - nedochází tedy k výpočtu průměru ale druhá výměra je pouze kontrolní a píše se do závorky.
Do Geometru je však nutno tyto výměry zadat se způsobem určení 2 a kódem nejhoršího bodu 8. Ve zpracování ve výsledcích pak tato výměra bude mít kvalitu 0, ale nebude průměrována s výměrou zadanou se způsobem určení 0.
Dle bodu 14.8 přílohy vyhlášky se výměry se způsobem určení 0 (tedy i ty z JTSK s kv.8) vyrovnávají na původní výměru.
Postup zpracování výměr je stejný i pro DKM, KMD i KM-D, jediný rozdíl oproti analogovým mapám je dle vyhlášky v tom, že výměry dílů se určují pouze 1x ().

Celý případ je ve vzoru 16.22 vyhlášky - parcely 688/14 a 688/15.



Re: Re: Výměra určená z bodů v JTSk, ale s kódem kvality 8. od Josef Rožnovský z 7.9.2009 12:11:02 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Tak bohužel jsem ani s vaší argumentací na katastru neuspěl. Vyžadují pracovat s parcelou vypočtenou ze souřadnic S-JTSK s kvalitou bodů 8 jako s dvojkovou výměrou a nevyrovnávat ji.
S překvapením jsem dneska zjistil, že stejný názor mají i ověřovatelé na okolních katastrech ve Valašském Meziříčí a v Novém Jičíně...
Tak budu muset ustoupit a obejít to, že zadám v geometru kvalitu bodů 3 a ve výsledcích přepsat kvalitu výměry z 2 na 0.

Jestli mají takový názor na všech katastrech v ČR, stálo by za úvahu to opravit i v progamu Geometr.
Díky
Rožnovský


Re: Re: Re: Výměra určená z bodů v JTSk, ale s kódem kvality 8. od Petr Neužil z 10.9.2009 19:14:22 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Myslím že toto je ve vyhlášce dost jednoznačné. V jižních čechách kde vyhotovuji GP s tím žádné problémy nejsou, a nemám ani reakce od jiných uživatelů.


Re: Re: Re: Re: Výměra určená z bodů v JTSk, ale s kódem kvality 8. od Jiří JINDŘICH ml. z 14.9.2009 07:43:44 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den,
taky jsem si myslel, že ve vyhlášce už nemůže být nic řečeno jasněji, ale i tak si to některá KP vykládají po svém. Abych je přesvědčil, musel jsem požádat o vyjádření ZKI a OMAK, pak teprve uznali že mám pravdu :-)

Pěkný den všem. J. Jindřich

Odpovědět