Automatické vytvoření dílů

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Automatické vytvoření dílů

Příspěvek od admin » 31 led 2011 15:53

Dobrý den,
nebylo by možné doplnit nějakou funkci, která automaticky doplní (některé) díly parcel?

Mám na mysli případ, kdy naimportuji z *.ggp dosavadní a nový stav. Myslím, že v naprosté většině případů se dosavadní parcely objeví i v novém stavu a díly těchto by šlo vytvořit automaticky - funkce pro kopírování D->N nevytvoří díl, pokud parcela N existuje (a nepřepisuje se) a nebo se přepíše nový stav.

Dále pokud mám jednu parcelu v stavu D a několik parcel ve stavu N, tak je jasné, že tyto vznikají z té jedné dosavadní a tudíž by zase šly vytvořit díly automaticky.

V případě více N parcel než parcel D je samozřejmě obtížné stanovit, které N vznikají z které D, natož třeba na díly, ale v těch jednodušších případech by to byla myslím pomoc.

Děkuji za zvážení,
M.


Re: Automatické vytvoření dílů od Martin Forejt z 10.7.2009 09:14:35 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Kolega "od Geometra" je na dovolené, tedy nechám konečnou odpvěď na něm. Pravděpodobně máte na mysli "předpřipravení" dílů bez jejich výměr. Výměry dílů by totiž teoreticky mohl určit GEUS skoro automaticky, jedná se však o poměrně složitou topologickou úlohu, kterou jsme už rozpracovali, ale pro její složitost se zatím dostala "k ledu" (kdyby si někdo v Čechách nevymyslel kružnicové oblouky na hranicích pracel, tak to už bylo hotové :-)). Zkusím to na podzim oživit, třeba by to byla pěkná funkce do verze 16.0: že by GEUS na základě obrazů parcel dosavadního a nového stavu automaticky vygeneroval nejen seznam dílů (vlastně jejich průniků), ale i jejich výměry.
Ten Váš návrh vypadá snadněji, uvidíme, co na to odpoví kolega Neužil.


Re: Automatické vytvoření dílů od Martin Kmínek z 13.7.2009 08:40:26 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Vaše řešení "u ledu" by bylo opravdu SKVĚLÉ - pak by už člověk nemusel dělat téměř nic :-)
A přes nějaký *.ggp soubor by se tento výpočet dal načíst do Geometra.

Věřte, že vám držím palce, ať se vám podaří vypořádat se s těmi problémy, protože tohle by byla bomba.
Asi by se musel vymyslet nejaky speciální typ prvku pro označení dílu (nebo text s nějakými pevnými vlastnostmi, nebo kódem jako prvky ISKN - pseudoPPD) aby Geus poznal který "text" je označením dílu, pokud to není parcelní číslo, ale s tim si myslim by byly z celého nejmenší problémy.

M.K.


Re: Re: Automatické vytvoření dílů od Martin Forejt z 13.7.2009 10:08:40 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Moje představa je, že by se vedle seznamu parcel dosavadního a nového stavu objevila ještě další záložka se seznamem dílů a u něj tlačítko "automaticky vyhledat". Hledání by se samozřejmě dělalo až na základě zadaných seznamů parcel dosavadního a nového stavu a nutnou podmínkou by byla "toplogicky čistá" kresba, což je asi možné jen u DKM. Možná to uděláme na dvě etapy: první bez kružnicových oblouků a ty bychom zavedli až v druhém kroku, alespoň by se to otestovalo na jednodušších případech bez nich.

Uvidíme, kolik práce v programu GEUS přibude s přibývajícím počtem KMD v JTSK, tam tušíme velké množství potřebných funkcí i v oblastí topologií nad topologicky "nečistou" kresbou. Těchto k.ú. bude brzy mnohem více než DKM. To bude "fuška" asi nejen pro nás, ale i pro běžné vyhotovitele GP :-(


Re: Automatické vytvoření dílů od Petr Neužil z 13.7.2009 13:06:29 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Ano, pokusím se pomocnou funkci na doplnění dílů doplnit.

Odpovědět