pár dotazů / poznámek

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

pár dotazů / poznámek

Příspěvek od admin » 31 led 2011 11:29

Dobrý den,
jsem čerstvým uživatelem Geometra a tak některých věcí, které zde uvedu, lze možná docílit, jen jsem na to nepřišel. V takovém případě mne prosím nasměrujte na správnou cestu.

+ nešlo by umožnit tisk / export VÝKAZU VÝMĚR samostatně bez popisového pole GP?

+ nenašel jsem možnost tisku hlavičky ZPMZ bez linií formuláře

+ u dílů parcel v DKM se ve výkazu má/může vyplňovat pouze 1. výpočet. To ale v Geometru nelze, neb ten automaticky "odpočítává" pokud jeden z výpočtů chybí. Navrhoval bych, aby se odpočítávalo pouze při chybějícím 1. výpočtu (u odpočtu může být druhý výpočet kontrolní).

+ nešlo by nějak zařídit "poloautomatické" vyplňování výměr "dílů parcel KN"? To v součinnosti s GEUSem samozřejmě. Geus má funkci pro zobrazení Výměr jejichž předpis je uložen v nějakém adresáři. Tento přehled by jistě šel uložit do nějaké struktury, která by se v Geometru dala načíst - samozřejmě při dodržení číslování. Zpravidla se počítají výměry nových parcel a dílů a podle jejich označení si myslím, že by bylo možné přiřadit počítané výměry. Parcelní čísla začínají patrně vždy číslem, díly zase písmenem.

Děkuji za zvážení mojich návrhů,
Martin


Re: pár dotazů / poznámek od Martin Kmínek z 20.8.2007 11:34:37 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
... a ještě mne napadlo něco :-)

v okně "Mezní odchylky..." se ukazují hodnoty pro právě aktivní buňku. Při výběru více buněk se uvažuje ta, na kterou bylo kliknuto na první. Nešlo by v tom případě uvažovat / někde vypisovat součet těchto buněk?

M.


Re: Re: pár dotazů / poznámek od Petr Neužil z 22.8.2007 20:30:48 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Součet buněk vybraných ve výsledcích je zobrazován v "Informačním okně" (menu Pomůcky - Informační okno)
O současné zobrazení mezní odchylky pro tento součet zvážím, nenapadá mě v jaké situaci ho potřebujete?
Re: pár dotazů / poznámek od Martin Kmínek z 22.8.2007 21:05:12 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Děkuji, součtu v Informačním okně jsem si nevšiml. Takto to úplně stačí. S tou mezní odchylkou mne to napadlo v souvislosti se zobrazením součtu v panelu mezních odchylek. Když je ale součet jinde, tak asi není důvodu.

S tím samostatným Výkazem:
tisk přes GeusPRINT není problém
šlo mi spíše o export do DXF, ale tam je to řešeno podobným způsobem s tím, že se vytvoří samostatný DXF soubor pro každou stránku - to je dostačující, i když možnost samostatného Výkazu, si myslím v mém případě byla jednodušší, ale chápu, že nejsem jediný uživatel ... ;-)
Děkuji za nasměrování - toto řešení mne nenapadlo.

Formulář ZPMZ:
ptal jsem se z toho důvodu, že z KP fasujeme formuláře s předtištěným popisovým polem. Je škoda plýtvat "své" papíry, když by tisk šel provést pomocí posunů "Horní a Levý okraj" přímo do těchto formulářů. Mimo úsporu papírů jde ale spíše o to, že "oficiální" tiskopis je na silnějším papíru a kresba náčrtu na druhé straně neprosvítá - proto mám ty "fasované" formuláře radši. A když už existuje možnost tisku ostatních tabulek bez formulářů (myslím že z podobných důvodů), myslím že i toto by mohlo být užitečné.
Re: Re: pár dotazů / poznámek od Petr Neužil z 24.8.2007 16:58:16 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Tisk ZPMZ bez formuláře doplním.
Re: pár dotazů / poznámek od Petr Neužil z 22.8.2007 20:26:16 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
- pro tisk samostatného výkazu výměr stačí před popisové pole vložit prázdné řádky (CTRL+ENTER) a odsunout ho tak na druhou stránku a pak vytisknout pouze první. Druhou možností je tisk přes GEUSPrint (Náhled - Tisk do GEUSPrint) kde můžete formulář a popisové pole umístit na různé stránky, případně kombinovat s BPEJ nebo grafikou Geusu či seznamem souřadnic.

- ZPMZ skutečně bez linií formuláře vytisknout nelze, jste první kdo se na to ptá

- díly DKM a další přiblížení programu vyhlášce bude v příštím update začátkem září (probíhá testování)

- přenášení dílů z Geusu plánujeme, v současné době je prioritou další přibližování programu vyhlášce což je ovšem vzhledem ke zmatečnosti a neúplnosti bodů 14. přílohy k vyhlášce značný problém

Odpovědět