Geometr

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Geometr

Příspěvek od admin » 31 led 2011 11:24

Chtěl bych se zeptat zda by bylo možné tabulku výkazu o BPEJ při tisku zařadit pod tabulku výkazu dosavadního a nového stavu tak, aby se nemuseli tyto tabulky tisknout každé zvlášť. Vím, že to řeší export do DXF do Geusu, ale tato operace je pro mě časově náročnější a je třeba udělet několik úkonů. Bylo by to jednodužší, kdyby to šlo přímo v Geometru. Pro geometráky velkého rozsahu je to samozřejmě jedno, ale pro malé GP by to bylo výhodou, že bych to nemusel ořezávat a ručně lepit pod výkaz a pak kopírovat.
A ještě jedna věc. Například při vyhotovování GP na změnu vnějšího obvodu budovy, kdy výměra stavební plochy zůstává stejná, dochází k tomu, že se automaticky opravuje výměra dosavadního stavu podle zadání výměr do dílů, kdy výměry dosavadní i nové jsou určeny graficky. Samozřejmě nikdy se planimetricky netrefím na výměru vedenou v ISKN a pak musím v tabulkách opravovat ručně výměry na dosavadní stav.
Šel by tento problém nějak vyřešit?


Re: Geometr od Petr Neužil z 15.3.2006 18:58:34 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Tisk tabulky BPEJ zároveň s GP plánujeme do další verze programu. Stejně by měl jít vytisknout ZPMZ a Výpočet výměr - pro majitele tiskáren s automatickým oboustraným tiskem A3.
Zatím si lze pomoci tak, že papír s vytištěným výkazem GP vložíte znovu do tiskárny, v nastavení formuláře BPEJ vložíte požadované odsazení horního okraje (odměřené na vytištěném výkazu GP) a vytisknete BPEJ.

Pro druhou část odpovědi bych potřeboval zaslat soubory se zmíněnou situací (xxx.gtr, xxx.ini, xxx.vsl) na adresu geometr@geus.cz


Re: Re: Geometr od Přemek Jordák z 14.4.2007 08:52:08 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobry den, zacal jsem pouzivat nove Geometr a hned v prvnim GP jsem narazil na zminovany problem s opravoy vymery. Pracuje se na reseni? Zasilam na adresu geometr@geus.cz pozadovane soubory.


Re: Re: Re: Geometr od Petr Neužil z 15.4.2007 22:06:31 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Děkuji za soubory, na řešen pracuji.

Odpovědět