Export DXF

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Export DXF

Příspěvek od admin » 31 led 2011 11:23

Proc pri exportu Vykazu vymer do DXF dochazi v pri naslednem importu do Microstationu ke zmene delky nekterych textu ve formularich?
Tyto texty nasledne presahuji okraje a musi se rucne zmensovat...
Pri Importu do grafiky Geusu je vse spravne...
Jak a kde nastavit Microstation???
Nebo kde je problem?


Re: Export DXF od Petr Neužil z 10.2.2006 20:41:25 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Problém bude v tom že DXF je formát AutoCADu a Microstation má jiné fonty.
Zkuste v Microstation nastavit jiný font buď přímo v převodní tabulce v nastavení Import DXF, nebo změnit font u všech textů po provedení importu.


Re: Re: Export DXF od Pavel Lyko z 15.2.2006 11:46:28 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Chyba je samozřejmě na mojí straně, neumím nastavit parametry importu do DXF v Microstationu 95. Pokud znáte přesný postup nastavení, budu vám vděčny.Já jsem to po dvou hodinách vzdal…

Ještě důležitá drobnost:

Pokud „VÝKAZ DOSAVADNÍHO A NOVÉHO STAVU ÚDAJŮ KATASTRU NEMOVITOSTÍ“ exportuji z Geometru 2.0.02 je při následném importu do Microstationu 95 vše v pořádku. Žádné texty nepřesahují své linie ohraničení.

Pokud stejný „VÝKAZ DOSAVADNÍHO A NOVÉHO STAVU ÚDAJŮ KATASTRU NEMOVITOSTÍ“ exportuji z Geometru 13.0.03 je při následném importu do Microstationu 95 problém s texty:

-Porovnání se stavem evidence právních vztahů
-Souhlas katastrálního úřadu, katastrálního pracoviště potvrdil:
-Dosavadním vlastníkům pozemků byla poskytnuta možnost seznámit se v terénu s průběhem navrhovaných nových hranic, které byly označeny předepsaným způsobem:

Tyto texty „přetáhnou“ svoje linie ohraničení. Test jsem udělal na třech počítačích ve firmě.

Tzn.,že jste vy, při tvorbě Geometru 13.0.03, museli změnit parametry nebo celkovou strukturu exportu do DXF.Pokud by totiž zůstala zachována z předcházející verze 12.0.02 došlo by jen ke změně znění některých textů(např. Souhlas katastrálního úřadu by se rozšířil o text katastrálního pracoviště potvrdil).

Nevím jak z problému ven, myslím že je dost geodetů, kteří pracují se starší verzí Microstationu 95 a vytvařejí GP na velké formáty A2,A1. Při této práci je import stránky z DXF nutností a problémy s Exportem hlavní stránky GP velice nepříjemně otravuje život.Děkuji

Pavel Lyko



Re: Re: Re: Export DXF od Petr Neužil z 17.2.2006 21:01:08 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Zkoušel jsem import DXF do Microstation/J. Po Provedení importu byl u všech textů font 3-CS_Engineering a texty přesahovali mimo tabulku.

Po vybrání všech textů a změně fontu funkcí "Změnit atributy textu" na font 1-CS_Working již jsou všechny texty tak jak mají být.

Odpovědět