VFK a lomená čára2

Odpovědět
JardaK

VFK a lomená čára2

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:39

Z katastr. úřadu mám platné VFK, které obsahuje lomenou čáru (v mém případě jde o DKM). Mezi 2 lomové body této stávající hranici (lomená ISKN čára) chci vložit bod (rozdělení pozemku). Dle všech zásad tvorby VFK se musí ona část stávající hranice zrušit a přes zrušenou část této hranice nakreslit (s napojením na můj nový bod) nová ISKN hranice parcely. ALE: v mém případě se jedná o lomenou čáru a ta se zruší celá (ne jen část mezi 2 body). DOTAZ: jak se postupuje v případě lomové čáry? Musel bych ji nakreslit celou znovu? pozn.: možnost "navrhnout změnu" jsem vyzkoušel, program zruší celou stávající lomenou a nakreslí ji znovu, avšak místo stávajících mezníků zůstanou mezery....kontroly pro export VFK pak hlásí chyby opět jen na této, programem navrhnuté, lomové čáře...nedotahy (mezníky), koincidence, křížení..... Děkuji za odpověď.
Re: VFK a lomená čára od Jaroslav Krulík z 5.3.2010 14:35:52
Navržení změny opravdu spočívá ve zrušení celé lomené čáry neboť se jedná o jeden prvek PPD a následné nakreslení nové hranice lomenou čárou nebo linií z bodu na bod. Program Geus v grafické části obsahuje funkci "menu - Body - Linie OK .. ", kde je možné zvolit možnost "neořezávat".
Re: VFK a lomená čára od Jan Houška z 5.3.2010 17:42:28
Pokud se rozděluje lomená čára tak je nutné ji celou zrušit (v databázi ISKN je totiž celá vedena pod jedním identifikátorem) a nakreslit dvě nové lomené čáry které končí na vloženém bodě z kterého vychází nové dělení. Program je schopen toto udělat automaticky pomocí funkce navržení změn, kterou doporučuji, protože ušetří spousty práce.
To že program "ořezává čáry" na značce mezníku je jen kosmetická záležitost, datově samozřejmě ta čára končí na bodě s mezníkem a nemůže tam nastat chyba nedotahu.

Odpovědět