Drobné nedostatky

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Drobné nedostatky

Příspěvek od admin » 27 led 2011 16:08

Pracuji již delší čas s programem WinGeus. Aktuální verze je Geus 13.0.10.28
Navrhuji opravit některé nedostatky, které mi znepříjemňují práci s programem:
1. Při lupě(F5) a psaní textu se při vyjetí z okna lupy okno nezavře – musí se vypnout text a zajet a vyjet znovu z okna.
2. Při použití lupy a volbě umístit oměrnou zůstane někdy nabídka Kótovaná délka (oměrná) schovaná za oknem lupy (nepřišel jsem na zákonitost proč někdy ano a někdy ne)
3. Jestliže přes otevřené okno grafiky otevřu novou aplikaci zůstávají vidět nabídky Geusu např.Výběr prvků, Umístit linii, Přesun linie......viz moje připomínka v Geus eSupport – Obecné dotazy z 9.12.2005.
4. Podobný problém vzniká při otevírání jednotlivých nabídek – jednotlivé nabídky se ne vždy otevřou nahoře, ale někdy se schovávají za nabídky již otevřené – např.Umístit oměrnou – Kótovaná délka(oměrná) – zase se to stává jen někdy


Návrhy na zlepšení dalších verzí:
1. Bylo by dobré, kdyby šlo určit limity pro zobrazení bodů v grafice ohradou – bylo by to jednoduší než ručně určovat limity v okně Výběr ze seznamu souřadnic (je nutné tyto limity zjistit ve výkresu a pak je ručně doplnit )
2. Při umisťování nového parcelního čísla nabízet alternativně další o 1 číslo vyšší – často se stává,že se zadávají nová parcelní čísla jdoucí po sobě a je zbytečné zadávat každé znovu
3. Při volbě Mapové listy – ve volbě Kresli texty ML by bylo vhodné nabízet mapový list získaný kliknutím do mapy



Re: Drobné nedostatky od Jan Houška z 29.5.2006 11:48:38 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den, nejdříve k nedostatkům:
ad 1) Po vložení textu v lupě při aktivním režimu vkládání textu program čeká na zadání dalšího textu. V tomto případě je výhodné po zadání dalšího textu stisknout "Enter" a lupa bude opět aktivní a po opuštění okna lupy se zavře. Jinak je stále možnost použít klávesu "F5", která lupu jednak vyvolává, ale pokud je již otevřená tak ji zavře.

ad 2) Tento stav se mi nepodařil vyvolat. Okno s nabízenou oměrnou mám vždy nad lupou.

ad 3) Platí stejný stav jako při mé minulé odpovědi. Zatím se bohužel nepodařilo tento problém vyřešit. Problém mizí pokud se přepíná mezi aplikacema myší a není použito klávesnice. Chápu ale že zkušení uživatelé použijí raději klávesy, neboť je to rychlejší.

ad 4) Moc jsem tento bod nepochopil. Kótovaná délka (oměrná) se u mne vždy zobrazí nahoře. Můžete napsat podrobněji nějaký jiný příklad.

Vámi navrhované zlepšení:
ad 1) Přidáno do seznamu požadavků.
ad 2) Požadavek již v seznamu, pouze doplním, že volba "Zvětšovat číslo" je dostupná při přidávání nově vzniklých parcel v parcelách GP. Do funkce umisťování textu bude doplněno.
ad 3) Tuto funkci Geus již obsahuje. Pouze stačí správný postup, kdy po "Kreslit mapové listy" se nejdříve klikne do výkresu. Tím se naplní název ML a vlevo nad ním je tlačítko s možností umístit popis ML jako prostý text. To vyvolá úlohu umisťování textu s předvyplněným názvem ML. Pokud potřebujete popsat jiný ML pak se po stisku pravého tlačítka vrátíte do úlohy "Kreslit mapové listy", kde identifikujete jiný ML a postup opakujete. Takto se dají jako prosté texty umisťovat názvy ML ze všech dostupných kladů. Tlačítko "Kresli texty ML" je pouze pro umisťování speciálních textů ML, které v sobě mají informaci o příslušnosti k ML a jsou tisknuty pouze při volbě tisk - způsob výběru "mapový list". Pokud potřebujete tuto funkčnost, pak je výhodnější použít definiční soubor s mimorámovými údaji, kde je přímo definován název a poloha popisu ML. V podstatě tlačítko "Kresli texty ML" je pouze z důvodu pokud by jste potřeboval doplnit nějaký speciální text ML mimo jeho rám (který nemáte definován v def. souboru) a tisknete ML. Více najdete v nápovědě.

Odpovědět