Kontroly ISKN

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Kontroly ISKN

Příspěvek od admin » 27 led 2011 16:02

Dobrý den.Mám dva dotazy ke kontrole pro export
-volné konce nových hranic NAPOJENÝCH NA STÁVAJÍCÍ BODY DKM mi označí geus jako chybné, přestože výměry jsou vázány na body, provedu vymazání a novou kresbu hranice a kontrola opět ukáže chybu ?
-soulad prvků výkresu s údaji o parcelách-mám ve výstupu kontroly uvedeno snad u všech nově tvořených parcel toto:parcelní číslo má nastavenou vazbu na ID ale parcela s tímto ID není v seznamu , pro nově vzniklou parcelu nenalezeno ve výkresu parcelní číslo s příslušnou vazbou na parcelu. přes toto hlášení dokáže geus dohledat parcelu a vypočítat výměru "kliknutím" na tlačítko v ISKN tabulce parcel geom.plánu
Mám instalaci 13.0.0.17
Děkuji za odpověď.


Re: Kontroly ISKN od Jan Houška z 19.1.2006 11:36:36 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den, pro správnou odpověď bych potřeboval výkres GKR plus soubor parcel GGP a vstupní VFK soubor. Pošlete mi prosím data na grafika@geus.cz
Zkusím pouze odhadnout příčiny problémů:
1) Volný konec Geus označí v případě, že v místě nenalezne dva koncové body liniového prvku a nezáleží na tam zda v místě leží bod DKM. Použil jste funkci automatické navržení změn? Ta by Vám možná objasnila problém.
Klidně ale může být chyba v programu.
2)Zde asi tuším jak chyba vznikla. Zadal jste parcelu do nového stavu, pak jste nakreslil její parcelní číslo, pak jste parcelu ze seznamu odebral a zase ji tam vložil. Parcelní číslo je ve výkresu navázáno na ID tedy identifikátor té odebrané. Pro odstranění chyby stačí pouhé spuštění funkce "Automaticky doplnit vazby" na záložce "Vazby na parcely" formuláře "Grafické prvky GP".

Odpovědět