vfk a stavební parcely

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

vfk a stavební parcely

Příspěvek od admin » 27 led 2011 14:34

Dodry den, ještě jeden dotaz ....
Kreslíme VFK kde je DKM s jednotnou číselnou řadou, ale i tak jsou parcely pod budovami rozlišeny barvami a hlavně kódem ID. Ale při natažení parcel do Dosav. stavu tak se všechny tváří jako pozemkové. Dělím z parcely pozemkové a vytvářím stavební (chci totiž zachovat kód parcely jako u ostatních "stavebních" ). Ale ta parcela při kreslení p.č. stavení parcely tam nebyla (což je logické), musel jsem tedy v novém stavu zmíněnou parcelu změnit na stavební s minusem abych ji mohl nakreslit odpovídajícím kódem. Což mi ale nepřijde správné pokud se mi všchny parcely dos. stavu načtou jako pozemkové .... prostě tomu nejak nerozumím přoč je to řešeno tímto způsobem a ani si nejsem jist že můj postup je správný.
Myslím že by bylo správné kdyby všechny parcely v dos. a novem stavu (v jednotne řadě) byly pozemkové a při kreslení parc. čísla (jak stavební tak pozemkové) si mohl vybrat z čeho chci.
.... asi to má své opodstatnění proč to takhle je udělané, děkuji za vysvětlení.
Jiří Jindřich ml.



Re: vfk a stavební parcely od Jan Houška z 2.1.2006 21:07:56 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den, děkuji za podnětnou připomínku.
Problém je ve stávající verzi programu, kdy při jednotné číselné řadě program chybně generoval nabízená parcelní čísla do rozbalovacích seznamů.
V seznamech parcel dosavadního a nového stavu jsou stavební parcely odlišeny "minusem" pouze v případě dvojí číselné řady. To "minus" zde právě nastavuje druh číslování parcel na stavební parcelu. Ve Vašem případě jednotné číselné řady nelze použít odlišení znakem "minus" a stavební parcela je vlastně odlišena druhem pozemku. Pokud by jste tam to "minus" nechal, tak by byl exportovaný soubor VFK s chybou. (kterou zatím Geus nekontroluje)
Ve stávající verzi při kreslení stavebního čísla není ve Vašem případě sice v rozbalovacím seznamu nabídnuto nové parcelní číslo, ale můžete ho prostě napsat jako když umisťujete obyčejný text. Takto se mohou umisťovat nová parcelní čísla i pro parcely, které ještě nejsou zatím vůbec naplněny v novém stavu. Jediné co je pak nutno před exportem provést je nastavení vazeb. (Menu "GP-ISKN" - "Konstrukce GP..." záložka "Vazby na parcely" tlačítko "Automaticky doplnit vazby".)

Odpovědět