VFK export

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

VFK export

Příspěvek od admin » 27 led 2011 14:34

Dobry den.
Pokouším se vytvořit soubor VFK v oblasti kde není DKM. KN mi poslal soubor VFK kde nejsou žádná grafická data ani seznam souřadnic, jen informace o parcelách SPI. Import proběhl v pořádku.
Vyplnil jsem všechna potřebná data (dosav. a novy tav, spustil kontroly ...)
Sustil jsem export, po potvrzení názvů souborů mi geus zahlásí chybu : " is not a valid integer value ... a export neproběhne (v pozadí ze zasekne na fázi 4). Když jsem to zkusil po druhé už to hlásilo chybu: I/O error 32. Zkusil jsem připojit také prázdný referenční soubor nazev_km.gkr (ktery vznikl exportem) ale ani pak exp. nefungoval. Možná že je problém v tom že ten výkres je prázdný a nejsou žádné stávající grafické prvky ISKN a to pak vyvolava vyjímky .... nevím.

Děkuji za radu.
Jiří Jindřich ml.


Re: VFK export od Jan Houška z 2.1.2006 18:54:30 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den,
problém byl způsoben chybou v programu. Program očekával alespoň jeden bod ve vstupních datech. Opravená verze bude k dispozici začátkem příštího týdne.
V současné verzi provedete export GP tak, že na formuláři Export VFK zrušíte volbu "Exportovat body zadaných ZPMZ". Pak samozřejmě exportovaný VFK soubor nebude obsahovat body, ty musíte zatím předat v samostatném textovém souboru.



Re: Re: VFK export od Geodézie Sever z 3.1.2006 07:27:40 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Zkoušeli jsme exportovat soubor jak jste říkal, bohužel i když odškrtnu všechny volby tykající se exporu bodů bodů, tak nám to hlásí stejnou chybu.
Jiří JINDŘICH


Re: Re: Re: VFK export od Geodézie Sever z 3.1.2006 07:54:19 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Ještě možná jedna důležitá věc. Jelikož my nemáme výchozí stav a kreslíme jen nové hranice a parcelní čísla .... tudíž parcely nejsou uzavřené. Parcelní čísla jsou tak nějak ve "vzduchu".



Re: Re: Re: Re: VFK export od Jan Houška z 3.1.2006 10:03:30 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Problém je v tom případě způsoben tou kresbou. Souvisí to tak, že jste sice zrušil export bodů, ale body na které jsou prvky ISKN navázány jsou exportovány vždy.
Řešení jak v současné verzi exportujete parcely do VFK je uložit si ten výkres pod jiným jménem, pak z něj smazat kresbu (stačily by smazat pouze prvky ISKN) a posléze provést export. Je to pouze dočasné řešení, opravená verze programu bude k dispozici začátkem příštího týdne.
Pro lokality mimo DKM je pokud vím s ČÚZK domluveno, že se kresba nemá ve VFK předávat, neboť oni jí musí při importu rušit a působí jim problémy v současné verzi aplikace. Ve VFK se v těchto lokalitách předávají pouze parcely a body.
Proto v těchto lokalitách v podstatě nemusí být kresba vytvářena pomocí prvků ISKN. Ale je to asi lepší z hlediska stejných prcovních postupů a s ohledem na budoucnost.
V příští verzi programu bude nový přepínač, který omezí export kresby do VFK.
Abych mohl příště rychleji vyřešit podobný problém, tak mi prosím posílejte zkomprimované soubory zakázky, kromě databází.


Re: Re: Re: Re: Re: VFK export od Geodézie Sever z 3.1.2006 15:13:25 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Ted jsem mluvil s KP Ustí nad Labem a bylo mi receno ze od nas ocekavaji ve vymenem formatu i kresbu (i kdyz si myslim ze to bude narazet na dost problemu) ... asi nejsou moc jednotní. Pry se kresba natahne jako stav budouci, u vkladu se smaze (v platne katastrani mape) ale bude se dale evidovat jako stav budouci. ... snad je to srozumitelne:-) .... zatim dokud se tyto problemy nevyresi, budem v techto oblastech asi pouzivat stary VKM coz nam narizeni CUZK umoznuje.
Dekuji za pomoc. Jiri Jindrich


Re: Re: Re: Re: Re: Re: VFK export od Jan Houška z 3.1.2006 15:39:53 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
To že kresba nezavedeného GP bude i v lokalitách mimo DKM vedena jako stav budoucí a při zplatnění GP (vklad) se smaže byl původní návrh ČÚZK. Pak se od něj ustoupilo, neboť až do úpravy aplikace na katastrech to přinese pouze zbytečnou práci pro úřadníky. Pokud ale po Vás přesto vyžadují kresbu, pak pro ten konkrétní GP (kde není v podkladech jediný bod) vydržte do příštího týdne, kdy bude opravená verze. (Pokud tedy GP až tak nespěchá)

Odpovědět