využití pozemku

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

využití pozemku

Příspěvek od admin » 27 led 2011 14:32

Dobrý den,
při vyplňování parcel nového stavu se mi neobjevuje využití pozemku, ačkoliv ho vyberu přes tlačítko se 3tečkami. Možná je to způsobeno tím, že původní pracela (předek) má využití obj. k bydl., což se dnes již nepoužívá. Nemám tedy jistotu že při exportu mají opravdu parcely správné využití ... ve vfk (textové podobě) jsem to nenašel.
Zkusil jsem také opětovné načtení vytvořeného VFK do GEUSU (jako stav budoucí), ale tam zatím asi nefunguje převzetí informací o parcele ze stavu budoucího a v tabulkách (informace z ISKN) to možná bude, ale nevím jaké kody odpovídají jakému využití.

Pak takový nápad :-) ... by bylo fajn kdyby když si vyberu druh pozemku aby se mi upravil seznam využití parcely, protože rod. dům nemůže mít využití vodní pl. ....

Děkuji za odpověď.
Jiří JINDŘICH



Re: využití pozemku od Jan Houška z 19.12.2005 13:19:06 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den,
využití pozemku se neobjevuje pouze v případě, že se jedná o druh pozemku zastavěná plocha a v tom případě pozemek může mít využití pouze společný dvůr nebo zbořeniště. Všechny ostatní způsoby využití jako např. rod. dům atd. patří budově a nikoliv pozemku. GP ale budovy neřeší a proto Geus odfiltruje takovéto využití u zastavěné plochy.
Váš nápad je již realizován právě přes to tlačítko se třemi tečkami, kde lze jednoduše (např. dvojitým klikem) vybrat pouze povolenou kombinaci druhu a způsobu využití pozemku. V tomto formuláři ale Geus opravdu nabízí využití např. rod. dům, ale to není pro export do VFK, ale je to pouze připraveno pro program Geometr, který bude umět načítat data ze souboru *.GGP.

Odpovědět