Stav "Po zavedeni"

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Stav "Po zavedeni"

Příspěvek od admin » 27 led 2011 14:31

Dobry den,
mel bych maly namet pro zobrazeni stavu "Po zavedeni GP".
Pri prepnuti do tohoto rezimu (stavu KM) by se mohly ignorovat styly car NOVEHO stavu.

Defaultnim nastavenim je to tlusta tmava a svetlejsi modra (pro vnitrni kresbu). Nazornejsi pro 'kontrolu' by mohlo byt, kdyby se v tomto 'nahledu na budouci stav' kreslily vsechny hranice stejne (zelene) a tak i vnitrni kresba (zlute).

Dekuji za reakci,
Martin


Re: Stav "Po zavedeni" od Jan Houška z 16.12.2005 09:41:08 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Dobrý den,
Váš požadavek lze docílit použitím vzhledu vrstev pro aktivní výkres. Pro ty nové hranice, které jsou standartně ve vrstvách 48 a 49 si nastavíte požadovaný vzhled a to je vše. Samozřejmě, že si v tom případě musíte nastavit vlastnosti i ostatním vrstvám. Toto nastavení vzhledu si uložíte a můžete jej používat i v dalších zakázkách.
Jeste pro uplnost ty prvky ISKN si v sobe nesou informaci co vlastne predstavuji diky svemu tzv. PPD kodu. (kod Prvku Prostorovych Dat) Z hlediska prenosu do VFK je tedy uplne jedno v jake lezi vrstve, jakou maji barvu ci tloustku atd. Tedy pokud potrebujete muzete si tyto prvky prevrstvit, prebarvit atd. dle potreby. V nejake z pristich verzi dovolime uzivatelum si primo v textovem konfiguracnim souboru nastavit jake maji mit jednotlive prvky ISKN po importu z VFK vlastnosti. Zatim je toto nastaveno napevno.
Tedy ani ty nove hranice by z hlediska exportu do VFK nemusely byt odliseny. To si koneckoncu muzete nastavit v menu "GP-ISKN" - "Konfigurace..."
Takoveto odliseni mi prijde ale pro praci prehlednejsí a navic jsem se snazil zachovat vzhled na jaky jsou uzivatele zvykli diky starsimu formatu VKM.


Re: Stav "Po zavedeni" od Martin Kmínek z 16.12.2005 10:25:01 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Ja samozrejme vitam to, ze je odlisen vzhled novych car (pro vytvareni GP) - ani mi navadi ze je to napevno.
Prave tim, ze je to napevno si myslim, ze je nekde receno, jak vypada vnitrni kresba a jak vypada hranice parcely - i tim ze pro ISKN je jedno jak dany prvek vypada, jen je oznacen tim pravym kodem.
A tedy, ze by slo bez nutnosti menit vzhled vrstev, kdyz se jedna vlastne JEN o nahled stavu po zavedeni 'meho' GP - ve chvili zobrazeni jedineho prepinace.


Re: Re: Stav "Po zavedeni" od Jan Houška z 16.12.2005 11:24:52 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Priznam se, ze to neni uplne jednoducha uprava programu. Hlavne diky tomu, ze chceme uzivatelum umoznit individualni nastaveni vlastnosti jednotlivym prvkum.
V soucasne dobe chybi dokoncit hodne dulezitych funkci pro bezproblemovy export do VFK a tak zatim pro docileni pozadovaneho vzhledu pouzivejte prosim ten prepinac "Vzhled vrstev".
Uvidime co ukaze praxe po nejake dobe pouzivani programu, jiste bude potreba spousty novych funkci zvysujicich komfort zpracovani GP ve formatu VFK.


Re: Stav "Po zavedeni" od Martin Kmínek z 16.12.2005 12:10:30 Odpovědět Registrovat se k příjmu reakcí e-mailem
Urcite s Vami souhlasim, ze je jiste dulezitejsi bezproblemovy chod aplikace jako takove. V tom vam drzim palce.
Toto by bylo jen pro podporeni jiste uzivatelske pohodlnosti. A jiz na zacatku jsem tak trochu premyslel zhruba jak by se to dalo resit - nejsem zadny profik programator, ale velmi maly rozhled preci jen v teto oblasti mam a tak Vam davam za pravdu, ze jednoduche reseni v tom nebude :o) Nebo spise :o(

Tesim se na vsechna zlepseni a mam radost z kazdeho noveho sestaveni.
Vydrzte a rejpaly jako jsem ja berte s urcitou rezervou ;o)

Martin

Odpovědět