Zobrazení úplného čísla bodu v grafice

Odpovědět
JardaK

Zobrazení úplného čísla bodu v grafice

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 13:52

chci se zeptat zda je možné v grafice Geusu (verze 15.5.12) zobrazit úplné číslo bodu včetně předčíslí katastrálního území.
Pracuji na prostoru třech katastrálních území a v tomto případě je nutné zobrazovat úplné číslo bodu.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Martinkovič
Re: Zobrazení úplného čísla bodu v grafice od Jan Houška z 24.11.2010 09:09:00
Ve verzi 15 není možné zobrazit číslo bodu včetně předčíslí katastrálního území. Tato možnost se objeví až ve verzi 16.

Zatím je podle mne nejlepší použít následující postup:
1) Pomocí hromadných výběrů se vyberou čísla bodů v konkrétním katastrálním území. Ve výběrech je tedy nastaveno výběr přes "Body","Číslo" a "Rozsah". Musí být nastaven "Reálný režim".
2) Na vybraná čísla bodů se použije funkce "Editace" - "Doplnit vybrané texty...". Zaškrtne se "doplnit před" a vloží se příslušné pracovní číslo KÚ k doplnění.
3) Opět se provede hromadně stejný výběr čísel bodů a ty se zkopírují na stejnou polohu způsobem že se např. ukáže dvakrát stejný bod. Po kopii se stanou z čísel bodů prosté texty.
4) Opět se provede hromadně stejný výběr čísel bodů a ty se převedou do nějaké pomocné vrstvy, která se nebude tisknout.

Tento postup se opakuje pro body z ostatních katastrálních území. Důvodem proč se musí použít kopie čísel do prostých textů je automatické generování obsahu textu čísel bodů po otevření výkresu. Tedy pokud by se jen doplnily čísla KÚ do textů čísel bodů, tak při příštím otevření výkresu by byly ty čísla bodů opět v tvaru před doplněním.

Odpovědět