výpočet dávky

Odpovědět
Uživatelský avatar
JardaK
Technická podpora
Příspěvky: 130
Registrován: 24 led 2011 16:08
Kontaktovat uživatele:

výpočet dávky

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 11:49

Dobrý den,
dalo by se v blízké době doplnit do GEUSu výpočet dávky i s mínusovými souřadnicemi. Nevím zda existuje nějaká možnost jak to obejít, ale při konverzi se mi všechna čísla převedou na reálná čísla. V době "úžasných" dvojích souřadnic tento nedostatek trochu zdržuje.

Už jsem o tom mluvil s p. Krulíkem, ale nevím zda se v tomto směru něco děje, je mi jasné že požadavků na doplnění SW od klientů je spousta.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem J. Jindřich
Re: výpočet dávky od Jiří JINDŘICH ml. z 9.9.2010 08:54:28
trochu jsem se přepsal .... čísla bodů s (-) v souboru *.gtx se samozřejmě převádějí na čísla přirozená :-)
Re: výpočet dávky od Martin Kmínek z 10.9.2010 07:49:28
Ahoj Jirko,
ja pouzivam z Trimble export do MAPA2 a minus v cisle bodu normalne zustane i se s nim v davce pocita.
Resp. ja ve stroji nezadavam zaporna cisla, ale ten soubor MAPA2 pred davkou upravim, aby stanoviska (a 500x) mela "-" nebot si je tak uz (kdyz nezapomenu) importuji do seznamu (pro jistotu, abych je pozdeji neopomnel precislovat)

Ale i kdybych je ve stroji zadaval s "-" tak verim ze tak zustanou, pac mi zustavaji body i ve tvaru "256-13"

M.
Re: Re: výpočet dávky od Jiří JINDŘICH ml. z 10.9.2010 08:41:22
Ahoj Martíku,
problém je asi ve vstupním formátu. Ty stahuješ z TS ve formátu MAPA2(*.asc), já ale ve formátu GTX (Geus TXT) a i když si zvolím formát dat MAPA a interní formát MAPA na +/- to vliv nemá, prostě je z toho GTX souboru odfiltruje. Patrně je tam trochu odlišná konverze z různých vstupních dat. Oprava by pak tedy nemusela být nijak časově náročná :-)

Díky za informaci. JirkaRe: výpočet dávky od Jaroslav Krulík z 13.9.2010 08:49:06
Výpočet podrobných bodů dávkou by měl dávat vždy kladná čísla bodů. Vždyť se většinou i "vychází" z kladných bodů stanovisek a orientací a souřadnice pevných bodů si stahujete z internetu také s kladným číslem. Pokud by existoval nějaký přepínač pomocí kterého by se spočítané body pomocí dávky automaticky ukládaly se záporným číslem, mohlo by to opět vést k chybám. Ostatně spočítané body mají obvykle unikátní číslo ZPMZ v seznamu souřadnic a pak není problém podle tohoto čísla vybrat všechny body (nebo pouze některé) a přečíslovat je do místní soustavy. Vím, že to není přesně to, co požadujete, ale tato "operace" zase není tak časově náročná.
Re: Re: výpočet dávky od Jiří JINDŘICH ml. z 13.9.2010 09:24:45
Dovolím si s Vámi nesouhlasit. Jednak mi není jasné proč v jednom formátu je možnost zadávání (-) souřadnic umožněna a v druhém nikoliv. Je sice pravdou, že se většinou vychází z "kladných" bodům, vyjímkou může být např. připojení na SPOL v KMD. U podrobných bodů to tak většinou není - při vytyčení v KMD se dost často stává, že přepočítám původní GP, nebo upřesním body na ploty apod. a v terénu je pak potřeba vytyčit SPOL (-) nikoliv SOBR. A já potřebuji zaprotokolovat kontrolní zaměření SPOL a to žádným přečíslováním nedocílím.

Možná, že si tak úplně nerozumíme. V žádném případě nechci aby byl geusu nějaký přepínač na ukládání bodů se záporným číslem, jeho užitek by byl nulový. Mě jde o to, když mám v polárce (-) bod - a je to třeba 10 bodů z 20 - aby se mi konverzí mínus "nedostranilo".Re: Re: Re: výpočet dávky od Jaroslav Krulík z 13.9.2010 11:48:08
Možná by pomohlo, kdybyste v souboru měřených dat před konverzí přečísloval vybrané kladné body na záporné. Pak by konverze zachovala záporná čísla bodů a polárka dávkou by je pak uložila do seznamu souřadnic jako body SPOL. Vyzkoušel jsem to a funguje to. Ale možná si stále nerozumíme ..
Re: Re: Re: Re: výpočet dávky od Jiří JINDŘICH ml. z 14.9.2010 20:27:58
Tak to jsme si celou dobu skutečně nerozumněli. O to mi právě šlo, že v souboru měřených dat mám některé body záporné a právě ta konverze mi nezachová mínus před číslem bodu. Jestli vám to funguje, možná používáte jiný typ souboru, nebo dělám něco špatně. Mě přijde, že jsem zkusil skoro vše a bez úspěchu. Používám soubor GTX.
Re: Re: Re: Re: Re: výpočet dávky od Jaroslav Krulík z 15.9.2010 14:30:15
Máte pravdu, konverze souboru formátu gtx opravdu nezachová záporné číslo. Pokusím se zařadit tento nedostatek do plánu oprav.

Odpovědět