platné body v ISKN

Odpovědět
JardaK

platné body v ISKN

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 11:47

v souvislosti s posledním dotazem mě napadá, zda ne neuvažujete nad změnou stávajícího seznamu souřadnic, což by byl velký zásah do programu, nicméně by se tím mohla zásadně zkomfortnit práce v Geusu.
V ISKN jsou body evidované k určitému datu, lze si tedy zobrazit ty platné nebo i ty budoucí, případně rušené. Předpokládám, že tato informace o bodech se do VFK také nahrává .... nebo ne ? Bylo by pak možné tyto atributy bodu nahrát do seznamu souřadnic v GEUSU, pak by nebyl problém si např. podbarvit jen platné body. Kolikrát se stane, že existuje nad sebou několik bodů se stejnými souřadnicemi.

Přeji hezký den. Jiří JINDŘICH ml.
Re: platné body v ISKN od Jan Houška z 28.4.2010 11:43:33
Do VFK se z ISKN exportují pouze body platného stavu (přítomnost) a popřípadě body z nezavedených GP (budoucnost). Rušené body (minulost) nejsou z ISKN do VFK exportovány.

Máme v plánu odlišit při importu VFK případné body budoucnosti od platného stavu. Nemáme zcela jasno jak je odlišit, zatím uvažujeme o pouhém doplnění nějakého popisu bodu. Podobně jako je to v případě kdy jsou souřadnice polohy bodu (SPOL) určeny v jiném ZPMZ než je ZPMZ vlastního čísla bodu, tak je to číslo ZPMZ v kterém byla poloha bodu určena vloženo do popisu bodu uvozené textem "ZPMZ_MER_".
Re: platné body v ISKN od Martin Forejt z 28.4.2010 11:52:33
Ano, máte pravdu, už jsem o tom uvažoval. Je to asi 14 dní, kdy jsem si zapsal do úkolů, že se podívám z tohoto důvodu po nějakém perspektivním databázovém systému fungujícím v prostředí Delphi, v kterém GEUS programujeme. Ale správně předpokládáte, že to nebude jednoduchá změna. Také by asi bylo na hlubší diskusi, co všechno dalšího (nejenom Vámi navrhované datum) by se mohlo do seznamu přidat. Například jsem uvažoval i o nepovinném čísle okresu, aby bylo možné bod případně identifikovat v rámci celé republiky. Jakmile to bude aktuální, ozval bych se Vám (a i dalším spolupracujícím geodetům z praxe) právě s výzvou k diskusi na toto téma.
Re: Re: platné body v ISKN od Jiří JINDŘICH ml. z 29.4.2010 07:11:20
Děkuji za odpovědi. Určitě se rád zapojím a zkusím pomoci.

Odpovědět