Geus a 64-Bitové systémy

Odpovědět
JardaK

Geus a 64-Bitové systémy

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 11:44

Dobrý den,
je nějaká naděje, že bude v budoucnu Geus (Geometr) fungovat i na 64-Bit systémech, konkrétně Win7 64-Bit?
Děkuji
Re: Geus a 64-Bitové systémy od Jaroslav Krulík z 4.11.2009 09:34:15
Dobrý den,
program Geus již dnes funguje na 64-bit systémech. Zatím je to ověřeno pouze na OS Windows Vista 64-bit. Žádné výhody oproti 32-bit systémům to však nepřináší.
Re: Re: Geus a 64-Bitové systémy od Ondřej Suchý z 21.11.2009 09:15:09
Děkuji za odpověď,
je zcela vyčerpávající:-(
Zároveň máte ode mne ověřeno, že na 64-Bit Windows7 Geus opravdu nefunguje.
A o výhodnosti 64-Bit systémů asi nemá cenu diskutovat, geus opravdu není jediný program který na počítači provozujeme.

S pozdravem
Ondřej Suchý

P.S. Je naděje, že dostanu odpověď na svoji původní otázku?("...konkrétně Win7 64-Bit")
Re: Re: Re: Geus a 64-Bitové systémy od Jaroslav Krulík z 23.11.2009 09:02:15
Veškerá podpora jakéhokoliv systému Windows spočívá v podpoře ovladačů hadwarového klíče. Pro Windows 7 byly napsány dodavatelem těchto klíčů ovladače, které jsou ke stažení zde :
http://www.geus.cz/Download/Haspdinst.zip
Pro jejich instalaci je nutné mít správcovská práva neboť dochází k zápisu do registrů Windows.
Pokud je ovladač nainstalován a program Geus přesto "nenajde" HW klíč, vypíše o tom chybovou zprávu do souboru stav.err. Tento soubor se pak nachází ve stejném adresáři, ve kterém je program Geus nainstalován. Napište mi tedy obsah tohoto souboru nebo mi ten soubor pošlete.
Nebo snad nelze tento ovladač vůbec nainstalovat ? V tom případě mi popište chybové zprávy, které se objevují při instalaci.
64-bitové systémy Windows jsou standartně podporovány a ověřeny až do verze Vista. Pro Windows 7 byl napsán zatím pouze tento driver a nikde není specifikováno zda je funkční pouze v 32-bitové verzi nebo zda je platný i pro verzi 64-bit.
Re: Geus a 64-Bitové systémy od Martin Forejt z 11.1.2010 15:16:46
Omlouvám se za velmi opožděnou odpověď. Kolega to vyhodnotil jako problém driverů HW klíčů HASP. Alespoň při testech s Win7 RC (32-bit) tam problém byl a tedy se domníval, že i u Vás je stejná situace, tedy že firma Aladdin (výrobce klíčů HASP) už doladila driver pro 32-bit verzi (zde jsme GEUS testovali již na RC verzi), ale ještě ne pro 64-bit verzi Win7. Ke mně se Váš problém dostal až minulý týden po tom, co nám dovozce klíčů HASP oznámil, že by vše mělo fungovat, ale kolegovi stále jeden uživatel hlásil, že GEUS na Win7 64-bit neběhá.

Tedy jsem urychleně zakoupil plnou verzi Win7 a na svém počítači rozšířil sbírku Windows o další verzi: Windows 7 ve verzi 64-biit. Zatím se mi nepodařilo navodit situaci, že by GEUS na nich neběhal. Vše mi chodí naprosto bez problémů a jediného "zaškobrtnutí". Obecně tedy GEUS na Windows 7 64-bit určitě funguje. Bude tedy asi nutné, abyste zavolal na naší technickou podporu a postupně jsme odhalili, kde je rozdíl mezi Vaším a naším počítačem, který způsobuje nefunkčnost GEUSu na Vašem počítači. V této chvíli píši o lokální verzi klíčů HASP. Otestování síťové verze bude chvíli ještě trvat pro velké množství různých kombinací server-stanice. Pokud je to Váš případ, dejte nám vědět svou kombinaci Widows z hlediska použitého OS pro server a stanici, abychom mohli vyzkoušet Vaši kombinaci jako první.

Jediné co mne v této chvíli napadá, že mi Win7 při svém prvním vlastním update dali seznam volitelných aktualizací a mezi nimi byla možnost aktualizovat driver "Aladdin". Tedy jsem tuto možnost použil a GEUS běhal hned při prvním spuštění. Poté jsem zkoušel různě drivery přeinstalovat, ale GEUS stále běhal. Zkuste tedy aktualizovat driver HW klíče (klíčová slova Aladdin - HASP) přímo z Win7 (mohu případně poslat návod) nebo zkuste použít ovladače stažené od "Aladdinů": ftp://ftp.aladdin.com/pub/hasp/srm/Runt ... _setup.zip.

Pokud by se vše nadále nedařilo, zavolejte prosím na technickou podporu, viz důvody výše.

Odpovědět