Tiskové sestavy

Odpovědět
JardaK

Tiskové sestavy

Příspěvek od JardaK » 25 kvě 2011 11:43

Dobrý den,
zkoušel jsem tisknout seznamy souřadnic přes tiskové sestavy, ale vždy jsem narazil na nějaký problém. Nedaří se mi vytisknout sestavu, aby vypadala stejně, tak jak se tiskne z grafiky - tj. v tiskové sestavě se tiskne pouze typ souřadnic SOBR/SPOL které jsou skutečně nadefinovány s SS (tj. nedochází k vytvoření kopie měřených souřadnic v mapách DKM - u bodu s k.kv. 3), takže tento způsob tisku nemohu použít jinde než v KMD. Zkoušel jsem i upravovat sestavu (zadávat podmínky apod.), aby odpovídala souřadnicím z grafiky, ale nemůžu přijít na to jak vytvořit universální sestavu odpovídající tisku z grafiky. I když jsem to popsal asi celkem nesrozumitelně, věřím že víte o čem mluvím :-)

S upravenou tiskovou sestavou souvisí i další zvláštnosti ....
1. Při spuštění fce tisk sestavy se mi ve formuláři "nastavení textů pro tisk" kopíruje TEXT1 neustále pod sebe. Nevím jestli to dělá i u ostatních políček.
2. Při tisku SS pro GP a ZPMZ (přes sestavu) se některé údaje z formuláře "nastavení textů pro tisk"
v tisku neobjevují. Konkrétně vím o dvou políčkách, u který se proměnná "ztrácí" - k.ú. a zakázka. V původním tisku sestav vše funguje v pořádku.
3. A pak když pouštím tisk sestavy zdá se mi, že se program cyklí než naběhne okno pro tisk. Při 1-3 spuštění to není zcela zřejmé, ale při 4-5 tisku si opravdu počkáte. Možná že to všechno tak nějak spolu souvisí, vy určitě víte víc, jen jsem vás chtěl upozornit na některé nesrovnalosti.

Přeji pěkný den. J. Jindřich


Re: Tiskové sestavy od Martin Forejt z 22.9.2009 16:55:23
Funkce tisku nám "unikly" do ostrého sestavení v nehotovém stavu. Už se při testování zdálo, že jsou hotové, když "vyplavalo" hodně problémů. Tuto skutečnost jsme poznamenali pouze v souboru ZMENY.TXT, takže to bohužel mohlo uniknout pozornosti uživatelů.

V této chvíli je snad už funkce dokončena a bude uvolněna v příštím sestavení.

Vaše postřehy předám kolegovi, který program testuje, zda snad něco z problémů nezůstalo i v opravené verzi.

Odpovědět