Formát VKM-rušené prvky

Odpovědět
admin
Site Admin
Příspěvky: 238
Registrován: 24 led 2011 13:53

Formát VKM-rušené prvky

Příspěvek od admin » 26 led 2011 10:50

GP, který posílám na Katastrální úřad ve fomátu VKM má obsahovat m.j. také rušené prvky a navázání na starou kresbu. Jak na to ? Mám GEUSw1.0.22
----- odpověď č. 1: -----
Předpokládám, že jste seznámena s částí nápovědy kde je popsána "Práce s formátem VKM". (Lze vyvolat např. z menu grafické části - Nastavení - DKM-VKM... a pak klávesou F1) Pokud tedy máte GP nakreslen za použití stylů DKM a potřebujete označit rušené prvky pak je nutné v dialogu Nastavení - DKM-VKM... zvolit "režim VKM" dále ve skupině "Rušené prvky" mít zvoleno "zobrazovat" a zobrazovat "textem "zruš"" a "barvou". Tyto volby jsou přednastaveny ve výchozí konfiguraci programu. V dialogu je tlačítko "Označovat rušené prvky", kterým se označují prvky, které v GP rušíte. Pokud např. nová hranice končí mezi krajními body stávající hranice, pak je nutné tuto stávající hranici označit jako rušenou a místo ní nakreslit stylem hranice parcely dvě linie, které končí na novém dělicím bodu staré hranice. Označování rušených prvků je obdobné jako označování vybíraných prvků, tety první ukázání na prvek jej označí jako rušený a druhé jej zase odoznačí. Pokud je více prvků na jednom místě tak pomocí prostředního tlačítka myši (nebo klávesou F2) lze měnit řušený prvek. Pro lepší orientaci lze použít funkci "Překreslit jen rušené".
Výhodné je použití klávesových zkratek:
Ctrl+F4 označovat rušené prvky VKM
Ctrl+F5 překreslit rušené VKM
Ctrl+F6 překreslit jen rušené VKM

Pro vlastní export se vyberou pouze nové a rušené prvky. Tyto vybrané prvky se exportují pomocí Soubor - Export - VKM..., kde se v dialogu nastaví export jen vybraných prvků. Kontrolu toho co je v exportovaném souboru je možno provést importem VKM do nového prázdného výkresu. Upozorňuji, že prvky, které byly v původním výkresu nakresleny stylem "nová hranice parcely" a "nová vnitřní kresba" se po importu zobrazí jen jako "hranice parcely" a "vnitřní kresba", neboť formát VKM nemá definice pro nové hranice. (Ty jsou nadefinované jen pro Geus a ten je při exportu převádí)

Odpovědět