GEUS a GEOMETR ve Windows 10

Odpovědět
Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

GEUS a GEOMETR ve Windows 10

Příspěvek od katka » 07 srp 2015 09:19

V prostředí "Windows 10" bylo provedeno základní otestování funkčnosti programů GEUS a GEOMETR. Otestováno bylo, že programy lze spustit, lze pracovat se základními funkcemi, lze provést import a export VFK a funguje i tisk do programu GeusPrint. Tedy byly otestovány všechny funkce, kde by pravděpodobně mohlo dojít k nějaké kolizi. Zatím nebylo nalezeno nic, co by omezovalo funkčnost aktuálních verzí programů pod "Windows 10". Je možné, že v ostrém provozu v praxi se mohou objevit nějaké problémy, které budeme samozřejmě v co nejkratším možném termínu odstraňovat v aktuálních verzích programů.

Po nainstalování "Windows 10" uživatelé hlásí, že program GEUS/Geometr nelze spustit, přestože HW USB klíč svítí. Řešením je provést instalaci ovladačů HW klíče přímo ze stránek dodavatele HW klíčů.

Ovladače HASP pro "Windows 10" jsou k dispozici ke stažení zde:
Z důvodů větší přehlednosti jsme drivery dali ke stažení i na naše stránky https://www.geus.cz/slozka/ovladace-pro ... lice-hasp/. Zda najdete potřebné ovladače.

Kompatibilita starých HW klíčů určených pro paralelní port s "Windows 10":
Nepodařilo se nám otestovat kompatibilitu starých HW klíčů určených pro paralelní port, protože dodávané rozšiřující karty s paralelním portem zatím kompatibilitu s "Windows 10" neuvádějí. Dle informací od našeho uživatele program Geus v poslední verzi funguje i s paralelním lokálním klíčem zasunutým do integrovaného paralelního portu v poměrně starém PC zhruba z roku 2009, na kterém proběhla instalace "Windows 10" jako upgrade, tj. se zachováním všech původních programů.

Výsledkem testování jednotlivých verzí programů je:
- Aktuální verze programů Geus 27.0, Geometr 19.0, GeusISKN, GeusPrint a GeusTrans jsou ve "Windows 10" plně funkční.
- Předchozí verze GEUS 17.0 až 26.0 a GEOMETR 14.0 až 18.0 jsou ve "Windows 10" také plně funkční, ale údržba těchto verzí byla již ukončena a nebudou v nich již prováděný žádné změny, i kdyby se nějaké problémy pod "Windows 10" objevily.
- Starší verze programů (GEUS 16.0 a nižší + GEOMETR 13.0 a nižší) nelze ve "Windows 10" (stejně jako ve "Windows 8.1") spustit vůbec.

Odpovědět