Chyba "Invalid variant type" při otevírání existujícího ss

Odpovědět
JardaK

Chyba "Invalid variant type" při otevírání existujícího ss

Příspěvek od JardaK » 25 črc 2011 12:10

Tato chyba může nastat v případě, že protokol je veden v externím editoru (Nastavení výpočetního protokolu) MS Word nebo OpenOffice Writer a nedojde k inicializaci OLE rozhraní (služba Windows nad kterou program Geus nemá kontrolu).
Možnou příčinou mohou být konfigurační soubory typu *.ini umístěné v adresáři ..\Geus155\DAT, resp ..\Geus160\DATA s nesprávně uvedenou cestou na příslušné šablony.
Řešením je obvykle smazat všechny ini soubory z adresáře ..\Geus155\DAT, resp ..\Geus160\DATA. Dále je vhodné v nastavení výpočetního protokolu zvolit vedení protokolu v textovém souboru. Ve chvíli, kdy bude OLE rozhraní k dispozici je možné opět v Nastavení výpočetního protokolu zvolit vedení v externím editoru a zároveň nastavit (vyhledat) cestu k příslušné šabloně).

Někdy může být vhodné odinstalovat (restart PC) a znovu nainstalovat OpenOffice pro správné nastavení OLE rozhraní ve Windows.

V některých případech může být příčinou "nefunkčnosti" OLE rozhraní přeplněnost složky pro umístění dočasných souborů. Pak je nutné tuto složku vyčistit (systémové nástroje - vyčištění disku).

Odpovědět