Název souboru GP a MN

Vše k programu GEUS.
Odpovědět
PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Název souboru GP a MN

Příspěvek od PetrD » 26 lis 2015 05:15

Dobrý den,
velmi jsem uvítal novou funkci geusu, kdy při tisku geometrického plánu a měřického náčrtu do PDF můžu automaticky nastavit správný název souboru. Zjistil jsem však, že tento funguje pouze pokud načtu do zakázky výměnný formát. Pokud otevřu novou zakázku, název k.ú. a číslo ZPMZ vyplním ručně, v názvu souboru pro tisk je chybně uvedeno číslo ZPMZ i k.ú. Při práci ne vždy načítám do "ostrého" výkresu znovu VFK, proto bych ocenil, pokud vy se název souboru tvořil dle toho, co je zadáno ve výpočetní části Geusu.
Děkuji a přeji hezký den

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Název souboru GP a MN

Příspěvek od katka » 26 lis 2015 09:45

Dobrý den,

číslo k.ú. se přebírá z nastavení programu v tomto pořadí (převezme se první vyplněné):
1) číslo pracovního k.ú. nastavené ve výpočetní části programu,
2) z nastavení v dialogu "Parcely pro výběr z ISKN".
3) z nastavení v dialogu "Nahlížení do KN ČÚZK".

Číslo ZPMZ se přebírá z čísla náčrtu k ignorování uvedeného v dolní části hlavního okna grafiky.

Tato logika je funkční i u nově vytvořeného výkresu.

S pozdravem,
Kateřina Vojtová
technická podpora

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Název souboru GP a MN

Příspěvek od katka » 26 lis 2015 11:52

Jelikož tento dotaz již několikrát zazněl na telefonické podpoře, předpokládala jsem automaticky, že katastrální území zadáváte přes "nastavení náčrtu" ve výpočetní části programu a tudíž popsala odkud program Geus získává informace pro název souboru. Po konzultaci s kolegou ještě upřesňuji, že katastrální území je třeba zadat pomocí tlačítka "Pracovní k.ú.", které naleznete ve výpočetní části - vpravo pod tlačítkem "Nastavení prostředí". Funkčnost tohoto postupu jsem ověřila u sebe na počítači. Pokud by tento postup u Vás nefungoval, zavolejte prosím na technickou podporu, abychom mohli společně najít rozdíl v našich postupech a tudíž i zdroj problému.

PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Re: Název souboru GP a MN

Příspěvek od PetrD » 27 lis 2015 05:25

Ještě jednou dobrý den,
samozřejmě jsem vyplnil pole k.ú. pomocí tlačítka "kú", kde jsem zadal požadované k.ú., následně jsem vyplníl číslo ZPMZ. (obr1.)
obr1.jpg
obr1.jpg (283.32 KiB) Zobrazeno 8065 x
v grafické části je pak výsledek, který se nabízí při tisku ( obr2 a obr3 )
obr2.jpg
obr2.jpg (567.72 KiB) Zobrazeno 8065 x
obr3.jpg
obr3.jpg (565.96 KiB) Zobrazeno 8065 x

Uživatelský avatar
katka
Technická podpora
Příspěvky: 104
Registrován: 15 čer 2011 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Název souboru GP a MN

Příspěvek od katka » 27 lis 2015 09:19

Děkuji Vám za printscreen obrazovky. Špatně jsme se pochopili. Číslo k.ú. + ZPMZ (náčrtu) je třeba vyplnit na jiném místě programu, pro názornost též přikládám obrázky. Prosím vyzkoušejte toto nastavení, budu ráda za reakci, zda tento postup již funguje.
tisk1.jpg
tisk1.jpg (161.38 KiB) Zobrazeno 8059 x
tisk2.jpg
tisk2.jpg (291.26 KiB) Zobrazeno 8059 x

PetrD
Příspěvky: 10
Registrován: 29 črc 2013 17:53

Re: Název souboru GP a MN

Příspěvek od PetrD » 27 lis 2015 09:55

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpovědět